Forum DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW Strona Główna DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW
http://www.pasiekamichalow.com
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O Apiterapii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW Strona Główna -> APITERAPIA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Petrus
Administrator
Administrator



Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 301
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 12 razy
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 13:11, 25 Wrz 2015    Temat postu: O Apiterapii

„Apiterapia czyli leczenie cudownymi produktami pszczelimi”

Moje zainteresowania skupiają się coraz bardziej wokół zagadnień medycznych. Jestem zwolennikiem medycyny naturalnej
i postanowiłem, że opiszę pewną jej kategorię – apiterapię. Ta forma leczenia opiera się na naturalnych produktach pochodzących z ula.


Do wspaniałych produktów pszczelich zalicza się: miód, wosk, kit, mleczko, pyłek i jad pszczeli. Miodolecznictwem określamy wszelkie zabiegi i przepisy kulinarne, w których dominującym składnikiem jest miód pszczeli. Jak wiemy miód ma szerokie zastosowanie w gastronomii. Nie będę tutaj podawać konkretnych przepisów, ale bardzo chętnie opiszę najważniejsze właściwości poszczególnych rodzajów miodu. Lecznicze działanie każdego miodu jest potwierdzone klinicznie przez naukowców.

Miód rzepakowy jest stosowany w leczeniu wątroby i dróg żółciowych, dlatego, że zawiera wyłącznie cukry proste z przewagą glukozy zwiększając w ten sposób jej możliwości detoksykacyjne. Miód jest pomocny również w schorzeniach nerek, serca i całego układu krążenia. Niedawno stwierdzono, że ten rodzaj miodu zmniejsza szkodliwe działanie wszelkich używek. Wiadomo też, że posiada on właściwości regeneracyjne w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego, bardzo szybko odbudowuje naskórek i przyśpiesza gojenie się ran. Ciekawostką jest to, że jest jedynym miodem, który uzupełnia niedobory potasu. Nieznacznie obniża ciśnienie krwi. Miód rzepakowy leczy stany zapalne górnych dróg oddechowych.

Miód wielokwiatowy jest jedynym miodem, który dodaje energii i wzmacnia cały organizm. Miód ten zwiększa witalność i stawia człowieka na nogi. Jest stosowany w chorobach serca, w schorzeniach żołądkowo-jelitowych, w nerwicach, a także jest używany przeciw przeziębieniom i w zwalczaniu kataru siennego. Ten rodzaj miodu jest także znany z niezwykłych właściwości rozszerzających naczynia krwionośne, a tym samym zapobiega astmom i alergiom. O jego skuteczności decyduje różnorodność antygenów pyłkowych wchodzących w skład tego miodu.

Miód akacjowy pomimo swojego delikatnego i słabo wyczuwalnego smaku jest zalecany szczególnie diabetykom. Swoje zastosowanie znalazł w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zaburzeniach trawienia, a także zapobiega infekcjom układu moczowego. Skutecznie leczy stan zapalny błon śluzowych oraz poprawia perystaltykę jelit. Przy chorobie wrzodowej żołądka przyśpiesza regenerację tkanki istniejących już nadżerek i owrzodzeń. Miód ten jest znany ze względy na działania wspomagające w leczeniu cukrzycy.

W miodzie lipowym znajdują się takie składniki, jak: olejki eteryczne, flawonoidy, glikozydy, garbniki i saponiny. Dzięki tym substancjom miód lipowy jest wysoce skuteczny w leczeniu przeziębienia, grypy i innych chorób przebiegających z wysoką temperaturą. Olejki eteryczne zawarte w tym miodzie wykazują właściwości bakteriostatyczne, eliminując w ten sposób drobnoustroje na błonach śluzowych. Mają one także działanie rozkurczające i uspokajające. Ten rodzaj miodu jest zalecany osobom z chorobami serca i naczyń krwionośnych oraz osobom z problemami układu nerwowego. Udowodniono naukowo, że miód lipowy ma działanie wykrztuśne, napotne, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne, skutecznie pomaga zwalczać bezsenność i niepokój. Miód lipowy podobnie jak miód gryczany i spadziowy charakteryzuje się dużym poziomem antybiotycznym.

Miód gryczany jest pomocny w stanach załamania nerwowego, miażdżycy, nadciśnieniu, zapaleniu nerek i dróg moczowych. Miód ten, stosowany jest także w leczeniu cukrzycy oraz zapaleniu stawów. Nie tak całkiem dawno odkryto, że sprzyja tworzeniu się kostniny po złamaniach. Miód gryczany ma niesłychanie dużo magnezu, poprawia działanie układu nerwowego, zapobiega chorobie beri-beri oraz skutecznie eliminuje skurcze. Jest zalecany przez dietetyków w diecie anty-nowotworowej. Oprócz tego, że charakteryzuje się dużą aktywnością antybiotyczną to korzystnie poprawia pracę mięśnia sercowego i przyczynia się do polepszenia wzroku, słuchu i pamięci.

Miód spadziowy jest stosowany w leczeniu najgroźniejszych chorób, dzięki wysokiej zawartości inhibiny i składników mineralnych potrafi zwalczać gruźlicę, zapalenie płuc, oskrzeli, wspomaga leczenie anemii, chorób serca, nadciśnienia tętniczego, astmy oraz zabija bakterie odpowiadające za nieżyt górnych dróg oddechowych. Miód spadziowy jest pomocny w leczeniu nerwic różnego stopnia, jest jednym z miodów, który charakteryzuje się największą zawartością antybiotyczną, antyseptyczną, wykrztuśną i przeciwzapalną. Zaleca się podawanie tego miodu osobom, które cierpią na schorzenia reumatyczne i skórne.

Miód wrzosowy jest znany z właściwości leczniczych prostaty. Oprócz tego doskonale oczyszcza i odkaża drogi moczowe, leczy schorzenia wątroby i dróg żółciowych. Znakomicie zwalcza stan zapalny gardła i błony śluzowej jamy ustnej. Ze stałych obserwacji wynika, że miód wrzosowy zwiększa odporność i chroni organizm przed rozwojem zakażenia. Głównym czynnikiem takiego działania jest wysoki poziom fosfatazowy. Miód wrzosowy zalecany jest przy kamicach nerkowych, zapaleniu jelit oraz przy biegunkach.

Kolejnym „lekarstwem” z ula jest kit pszczeli. Jest to lepka substancja żywiczna powstająca z żywic roślinnych. Kit służy pszczołom głównie jako materiał uszczelniający i dezynfekujący. Znany jest z cudownych właściwości leczniczych. Roztwór propolisowy posiada właściwości bakteriobójcze, bakteriostatyczne i regenerujące. Ten wspaniały produkt jest zalecany w stanach zapalnych, schorzeniach górnych dróg oddechowych i przewodu pokarmowego, a także jest pomocny w paradontozie. Jego działanie w organizmie jest zbliżone do antybiotyków. Kit pszczeli jest słabo rozpuszczalny w wodzie, dlatego najczęściej rozpuszcza się go w alkoholu. Istnieją także specjalne maści z kitem do stosowana miejscowego na skórę. Poniżej przedstawię uniwersalną recepturę tworzenia propolisu.

Do 250 ml spirytusu (1 szklanka) dołożyć 50 g kitu, następnie całość przelać do ciemnej butelki (koniecznie do ciemnej, bo substancje aktywne w roztworze reagują ze światłem). Przez okres 14 dni trzeba od czasu do czasu mieszać wszystkie składniki. Po tym czasie, roztwór należy przecedzić przez gazę. Powstały, klarowny płyn (uzyskany roztwór propolisowy) nadaje się do spożycia. Uzyskany roztwór należy podawać od 15 do 25 kropel przed śniadaniem i po kolacji doustnie. Dzieciom nie wolno podawać więcej niż 10 kropel dwa razy dziennie.

Kolejnym produktem pszczół jest mleczko pszczele. Ta wydzielina zawiera wodę, tłuszcze, cukry, białka, biopierwiastki i witaminy. Mleczko pszczele wydobywa się z mateczników (cichej wymiany, ratunkowych i rojowych). Najwięcej mleczka w larwie matecznej jest zawsze w drugim dniu. Substancja ta wywiera pozytywny wpływ bezpośrednio na przemianę materii, odnowę tkanek, posiada właściwości przeciwbakteryjne, zwalczając w ten sposób groźne choroby. Oprócz tego, mleczko pszczele przyśpiesza regenerację tkanki serca objęte martwicą, reguluje ciśnienie tętnicze krwi, obniża poziom cholesterolu, pobudza aktywność komórek kostno twórczych oraz niweluje zmęczenie. Mleczko pszczele można nakładać bezpośrednio na miejsca skórne zmienione chorobowo, a także nakładać pod język – gwarantuje to szybsze wchłonięcie do krwioobiegu.

Wosk produkowany przez pszczoły, służy im głównie do budowy plastrów. Ten produkt znalazł swoje zastosowanie w kosmetyce. Dzięki niemu powstają różne odżywki do włosów, zapewniając im gładkość, stabilność, połysk i stałą regenerację trzonu włosa.

Kolejnym wytworem pszczół jest pierzga, zwana przez pszczelarzy „pszczelim chlebem”. Bardzo różni się od zwykłego pyłku. Różnice między tymi elementami podaję w tabeli:


Pierzga


Pyłek pszczeli

Pyłek kwiatowy składany do komórek plastra pszczelego.
Przechodzi fermentację mlekową.
Łatwiej przyswajalny.
Bogaty skład, zwiększający wartość do celów spożywczych, profilaktycznych i leczniczych.
Właściwości odżywcze, antybakteryjne i detoksykacyjne.
Polecana w leczeniu: stanów chorobowych jelit, anemii, chorobie nadciśnieniowej, braku łaknienia, w stanach wyczerpania, zmęczenia, w chorobach układu nerwowego, jest wysoce skuteczna w walce z przerostem gruczołu krokowego.


Białko roślinne.
Bogate źródło makro- i mikroelementów.
Cenne źródło witamin.
Duża ilość aminokwasów i soli mineralnych.
Polecany przy osłabieniach, wzmożonym wysiłku umysłowym i fizycznym, anemii.
Niszczy patogeny bakterii chorobotwórczych.
Jest pomocny w zaburzeniach jelitowych i trawiennych, chorobach wątroby, po zawale mięśnia sercowego, chorobach serca, hamuje proces miażdżycy.
Rozszerza naczynia wieńcowe

Jad pszczeli wytwarzają pszczoły - robotnice i matki. Jad jest środkiem obronnym pszczoły i służy jej do walki z wrogami, a także wykorzystywany jest przez matkę pszczelą do zabijania konkurentek. W skład jadu pszczelego, całkowicie niezbadanego, wchodzą między innymi szczególnie aktywne peptydy: melityna, adolapina, neurotoksyna, apamina, MCD oraz aktywne enzymy: fosfolipaza A2, hialuronidaza, kwaśna fosfotaza. Aktywność peptydu MCD jest 1000 razy większa od aktywności hydrokortyzonu. W czasie użądlenia pszczoła wprowadza 0,012 mg jadu, który wywołuje ból oraz reakcję organizmu od łagodnego miejscowego swędzenia, obrzęku do bardzo groźnych objawów: trudności w oddychaniu, ataku serca, a nawet utraty przytomności. Reakcja zależy od stopnia wrażliwości organizmu. Jad pszczeli oddziałując na organizm w trakcie użądlenia działa także pozytywnie.

Wzmaga działanie streptomycyny i biomycyny oraz sulfonamidów, a osłabia penicyliny i wykazuje działanie ochronne przed promieniowaniem jonizującym. Jad pszczeli wykazuje działania: bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwmiażdżycowe, przeciwkrzepliwe, hypotyniczne (obniżające ciśnienie tętnicze krwi), alergizujące.

Po wykonaniu badań i prób pozwalających na rozpoczęcie kuracji jad pszczeli może być stosowany w leczeniu następujących schorzeń:

choroby reumatoidalne - reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych, barkowych, łokieć tenisisty, zespół bolących palców;
migrena;
choroby obwodowego układu nerwowego - rwa kulszowa, zapalenie korzonków nerwowych, dyskopatia, lumbago, nerwobóle, zapalenie nerwów obwodowych, porażenie nerwu trójdzielnego;
choroby układu mięśniowego - gościec mięśniowy, zapalenie mięśni, bóle mięśniowe, zapalenie kaletek maziowych, zapalenie pochewek ścięgien;
choroby skóry - łuszczyca, egzemy, troficzne zapalenia skóry, trudno gojące się rany, blizny, odmrożenia;
choroby jamy ustnej - zapalenie błony śluzowej jamy ustnej i języka, paradentoza;
choroby alergiczne - astma oskrzelowa atopowa, pokrzywka, pyłkowica;
choroby mięśnia sercowego - reumatyczne zapalenie mięśnia sercowego
choroby naczyń - zakrzepowe zapalenie żył, zapalenie tętnic, miażdżyca tętnic kończyn dolnych, choroba Buergera, nadciśnienie;
choroby ginekologiczne - zapalenie błony śluzowej macicy, przymacicza, zapalenie przydatków, torbiele jajników;
choroby układu moczowego - zapalenie pęcherza moczowego.

Potwierdzono laboratoryjnie, że jad pszczeli całkowicie niszczy stwardnienie rozsiane, nie powodując żadnych uszkodzeń trwałych w organizmie. Przy podejmowaniu decyzji o zastosowaniu jadu pszczelego w leczeniu należy pamiętać, że jest to środek silnie i szybko działający, a u osób nadwrażliwych działający nawet gwałtownie, prowadząc do stanu zagrożenia życia. Jad pszczeli stanowi dla człowieka wielką szansę, ale i zagrożenie życia. Może być stosowany tylko pod nadzorem doświadczonego lekarza, ponieważ niewłaściwe zastosowanie może mieć fatalne skutki.

Apitoksynoterapia, w ostatnich latach znajduje coraz więcej zwolenników i jest stosowana na szerszą skalę. Doświadczenia przeprowadzane w wielu krajach wykazały, że najbardziej efektywnie działa jad wprowadzony do ciała osobiście przez żywą pszczołę. Nic i nikt tego lepiej nie wykona. Najlepszym jednak sposobem, aby nie zaszkodzić pszczole - jest żądlenie przez specjalną siateczkę. W ten sposób pszczoła przeżywa zabieg, a pacjent odczuwa mniejszy ból.

Gorąco zachęcam do zapoznania się z tajnikami apiterapii. Leczenie miodem, propolisem czy mleczkiem pszczelim naprawdę pomaga, należy raz spróbować, żeby przekonać się, jak silne i skuteczne są produkty z ula.

Piotr Nowotnik

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WALC




Dołączył: 26 Sie 2015
Posty: 698
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 8:55, 14 Lis 2015    Temat postu:

Troszkę do tematu => [link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jmb
ASYSTENT PSZCZELARZA
ASYSTENT PSZCZELARZA



Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 17:15, 15 Lut 2016    Temat postu:

Wysłany: Pon 15:29, 15 Lut 2016 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

W związku z licznymi pytaniami co do szkolenia z apiterapii informujemy, iż istnieje możliwość takiego szkolenia w Bałtowie w dniach 18-20.03.2016r.
Grupa wykładowców z Ukrainy, lekarzy praktyków różnych specjalności: neurolog, internista i innych (4 osoby).
Apiterapia stosowana w praktyce - strona ukraińska.
Apiterapia w teorii - strona polska.
Szkolenie skierowane do lekarzy i pszczelarzy praktyków.
Prezes Spółki "ApiBałt" na zaproszenie strony ukraińskiej uczestniczył w takowym szkoleniu w Truskawcu na Ukrainie w dniach 28-30.01.2016r. Stąd pełne rozpoznanie co do wykładowców jak również poziomu Konferencji.
Opłata za uczestnictwo w szkoleniu zależy od ilości uczestników.
Organizator szkolenia Spółka "ApiBałt".
Kontakt:
+48 605-622-227
+48 530-747-744
J.M.


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jmb
ASYSTENT PSZCZELARZA
ASYSTENT PSZCZELARZA



Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 17:34, 15 Lut 2016    Temat postu:

Podaję link o apiterapii na Ukrainie i w Rosji: [link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Słowian
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 205
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Skąd: Olkusz
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 17:19, 20 Lut 2016    Temat postu:

Panowie ja jadę na to szkolenie, jak ktoś jest chętny mogę zabrać po drodze Olkusz-Bałtów (Wolbrom lub Kraków, Miechów,Jędrzejów itp.) , mogę nawet odbić (bezpłatnie !!) kawałek po kogoś jak będzie potrzeba byle było nas jak najwięcej, apiterapia w Polsce nie istnieje !! musimy to zmienić.

Tel. 513487053
Łukasz


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Słowian
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 205
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Skąd: Olkusz
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 18:44, 20 Lut 2016    Temat postu:

Zapomniałem dodać mnie z apiterapii najbardziej interesuje to:

Mnie z apiterapii najbardziej interesuje to:

[link widoczny dla zalogowanych]


[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Słowian
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 205
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Skąd: Olkusz
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 2:19, 21 Lut 2016    Temat postu:

Źle wstawiłem linki poprawka

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jmb
ASYSTENT PSZCZELARZA
ASYSTENT PSZCZELARZA



Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 11:24, 29 Lut 2016    Temat postu:

Informujemy, że ze względu na zbyt małą ilość uczestników, zmuszeni jesteśmy zrezygnować z organizacji szkolenia z apiterapii, z przyczyn niezależnych od nas.
J.M.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hucul
ASYSTENT PSZCZELARZA
ASYSTENT PSZCZELARZA



Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 88
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Skąd: Sosnowiec
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 10:27, 04 Maj 2016    Temat postu: Re: O Apiterapii

Petrus napisał:
„Apiterapia . Najlepszym jednak sposobem, aby nie zaszkodzić pszczole - jest żądlenie przez specjalną siateczkę. W ten sposób pszczoła przeżywa zabieg, a pacjent odczuwa mniejszy ból..

Piotr Nowotnik

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


Gdzie taką siateczkę można kupić???

Pozdrawiam
hucul


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WALC




Dołączył: 26 Sie 2015
Posty: 698
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 12:45, 04 Maj 2016    Temat postu:

"hucul" Dla chcącego nie ma nic trudnego. Nawet szmatka jest pomocna => [link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hucul
ASYSTENT PSZCZELARZA
ASYSTENT PSZCZELARZA



Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 88
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Skąd: Sosnowiec
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 20:34, 04 Maj 2016    Temat postu:

Witam ponownie!!

WALC napisał:
"hucul" Dla chcącego nie ma nic trudnego. Nawet szmatka jest pomocna => [link widoczny dla zalogowanych]

--ale ja myślę sobie zmajstrować coś na kształt zaparzaczki do herbaty. Szmatka jest bardzo mało precyzyjna, już próbowałem. Shocked
Dzięki za radę .
Pozdrawiam hucul


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WALC




Dołączył: 26 Sie 2015
Posty: 698
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 6:27, 05 Maj 2016    Temat postu:

I tak trzymać. Precyzja jest podstawą mistrzostwa w podjętych pracach. Powodzenia

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hucul
ASYSTENT PSZCZELARZA
ASYSTENT PSZCZELARZA



Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 88
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Skąd: Sosnowiec
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 8:02, 06 Maj 2016    Temat postu:

Witam!!!
WALC napisał:
I tak trzymać. Precyzja jest podstawą mistrzostwa w podjętych pracach. Powodzenia

-----No i z tym powodzeniem największy problem, bo same akurat porażki!!!!!!
Widziałem takie ustrojstwo dwa razy w życiu .
Raz na starym jakimś filmie w latach 70tych i guzik mnie to interesowało, ale pamiętam.
Drugi w latach 90tych w Rosji.
Tą rosyjską miałem w rękach. Prosta jak konstrukcja cepa
---rurka z jakiegoś tworzywa średnicy ok. 5cm. i dł. ok. 10cm. Zatkana z jednej strony korkiem z balona do wina a z drugiej, bardzo drobną siateczką mosiężną ( podobno z jakiegoś filtra wody w elektrociepłowni).
Własnoręcznie sobie aplikowałem .
Poziom bólu średni - dziecko jest to w stanie wytrzymać z dzielnym uśmiechem (miejscowe mocne mrowienie i średnie pieczenie)
Wszystkie moje dotychczasowe próby kończyły się wydłubywaniem żądeł i śmiercią pszczół (zaparzaczki do herbaty), albo uwięźnięciem żądła w szmatce i śmiercią pszczół.
O precyzji aplikacji jadu i bólu nie wspomnę, bo niepowodzenie jest jak kopniak- boli bardziej dusza niż d-pa!!!!!
Proszę więc WSZYSTKICH o szukanie takowej siateczki!!!!!

Pozdrawiam
hucul


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW Strona Główna -> APITERAPIA
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin