|
DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW http://www.pasiekamichalow.com
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Astro25
MISTRZ PSZCZELARSKI
Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 133
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 3 razy
|
Wysłany: Nie 23:17, 20 Lis 2011 Temat postu: sprzedaz bezposrednia prawda czy mit ? |
|
|
Orientuje sie ktos z Was jakie sa dokldne wymogi na sprzedaz bezposrednia bo jak ja sie orientowalem to kazdy mowi co innego.
Jedni mowia ze jesli amsz np 20 uli to mozesz pozyskiwac produkty pszczele w domu.
Inni mowia ze musi byc pomieszczenie sterylne z kafelkami an 1.5m wysokosci i na podlodze.
Drzwi okute od spodu na 30 cm blacha aby myszy nie przegryzaly dziur.
chodzi o pomieszczenie szczelne !
Biala farba i zero drewna w pomieszczeniu - podobno wchlania zapachy.
Wszelkie przedmioty do pozyskiwania produktow pszczelich musza posiadac atest.
Dostep do wody - woda badana
Ten kto pobiera produkty pszczele musi posiadac ksiazeczke zdrowia.
To jesli chodzi o pomieszczenie do miodobrania.
Kolejne pomieszczenie to magazyn na ramki z weze oraz taka mala pracownia do np wtapiania wezy
Kolejne pomieszczenie to przebieralnia
Ile w tym prawdy ? i jakie sa warunki aby np przyjac kogos do pracy ?
jaram sie coraz bardziej ta sprzedaza bezposrednia poniewaz chce robic wszystko na legalu.Tylko nie wiem od czego zaczac i jaki naklad jest potrzebny.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
paulownia
Administrator
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 2150
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 33 razy Skąd: podkarpacie Płeć: Mężczyzna
|
Wysłany: Nie 23:21, 20 Lis 2011 Temat postu: |
|
|
Rolnik albo pszczelarz chcący zgodnie z prawem sprzedawać tylko produkty wytworzone w swoim gospodarstwie (co jest bardzo ważne), powinien zapoznać się z ustawami i rozporządzeniami regulującymi tego typu działalność. Pierwsze z nich to rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 29 grudnia 2006 roku w sprawie wymagań weterynaryjnych przy produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do sprzedaży bezpośredniej (Dz.U. Nr 5, poz. 38 z 2007 r.). Rozporządzenie to określa:
wymagania weterynaryjne, jakie powinny być spełnione przy produkcji i przez produkty pochodzenia zwierzęcego przeznaczone do sprzedaży bezpośredniej;
wielkość, zakres i obszar produkcji tych produktów;
wymagania weterynaryjne dla miejsc prowadzenia sprzedaży bezpośredniej.
Rozporządzenie reguluje bardzo dokładnie kwestie produkcji i wprowadzania na lokalny rynek krajowy świeżych i nieprzetworzonych produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych dla konsumentów końcowych. Wśród takich produktów wymienić można np. surowe mleko i śmietanę, tuszki drobiowe i tuszki zajęczaków (królików, nutrii), a także produkty pochodzenia pszczelego.
Produkty te mogą być sprzedawane w ramach tzw. „sprzedaży bezpośredniej” w gospodarstwach rolnych, na targowiskach, ze środków transportu oraz bezpośrednio do zakładów prowadzących handel detaliczny z przeznaczeniem dla konsumenta końcowego (sklepy, restauracje, zakłady prowadzące catering).
Podstawowymi warunkami prowadzenia sprzedaży bezpośredniej jest:
zarejestrowanie działalności u powiatowego lekarza weterynarii - właściwego ze względu na planowane miejsce prowadzenia działalności oraz
spełnienie wymagań obowiązujących przy produkcji i sprzedaży (określonych w ww. rozporządzeniu).
W ramach sprzedaży bezpośredniej pszczelarz może sprzedawać produkty pszczele nieprzetworzone (miód, pyłek pszczeli, pierzgę, mleczko pszczele) pozyskane z pasiek będących w jego (= producenta) posiadaniu. Może je sprzedawać konsumentowi końcowemu w miejscach prowadzenia sprzedaży na terenie gospodarstw rolnych, targowiskach lub zakładom prowadzącym handel detaliczny z przeznaczeniem dla konsumenta końcowego (po opakowaniu w opakowania jednostkowe). Sprzedaż bezpośrednia może być prowadzona na obszarze województwa, w którym prowadzona jest produkcja lub na obszarze sąsiadującym z tym województwem.
Jeżeli pszczelarz zamierza prowadzić sprzedaż produktów pochodzących z własnego gospodarstwa na obszarze innego powiatu, niż powiat, na którego obszarze prowadzona jest produkcja, powinien poinformować o tym powiatowego lekarza weterynarii z powiatu, w którym ma zamiar sprzedawać swoje produkty (w terminie 7 dni przed dniem rozpoczęcia tej sprzedaży).
Sprzedaży bezpośredniej produktów pochodzenia zwierzęcego można dokonywać ze specjalistycznych środków transportu. W przypadku sprzedaży jednocześnie więcej niż jednego rodzaju produktów muszą być one od siebie rozdzielone.
Aby zapobiec zagrożeniu bezpieczeństwa zdrowotnego żywności na etapie produkcji podstawowej, sprzedający musi przestrzegać Dobrej Praktyki Rolniczej (GAP) i Dobrej Praktyki Hodowlanej (GFP), a przy prowadzeniu sprzedaży bezpośredniej zachować podstawowe zasady higieny odnośnie do miejsca sprzedaży, jego wyposażenia oraz postępowania z surowcem.
Ustawa reguluje wymagane warunki pomieszczenia, w których produkuje się lub sprzedaje produkty pochodzenia zwierzęcego przeznaczone do sprzedaży bezpośredniej. Pomieszczenia powinny być wyposażone:
w sprzęt i urządzenia zapewniające ochronę przed gromadzeniem się zanieczyszczeń,
w wentylację wykluczającą powstawanie skroplin na ścianach i sufitach,
w naturalne lub sztuczne oświetlenie niepowodujące zmiany barw produktów,
w bieżącą ciepłą i zimną wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi w ilości wystarczającej do celów produkcyjnych i sanitarnych, a lód używany do produkcji lub przechowywania produktów powinien być pozyskany wyłącznie z takiej wody,
w zabezpieczenia przed dostępem zwierząt: owadów, ptaków i gryzoni,
ściany, posadzki, sufity, drzwi i okna powinny być w dobrym stanie technicznym oraz łatwe do czyszczenia i dezynfekcji; okna i drzwi powinny być szczelne.
W pomieszczeniach powinna być możliwość zmiany odzieży własnej na odzież roboczą lub ochronną, zmiany obuwia oraz oddzielnego przechowywania własnej odzieży.
W miejscach prowadzenia sprzedaży bezpośredniej należy zapewnić:
oddzielne miejsce na sprzęt i środki do czyszczenia i dezynfekcji;
co najmniej jedną umywalkę przeznaczoną do mycia rąk, z ciepłą i zimną wodą, zaopatrzoną w środki do mycia rąk i ich higienicznego suszenia;
toaletę spłukiwaną wodą, z drzwiami wejściowymi nieotwierającymi się bezpośrednio do pomieszczenia, w którym znajdują się produkty pochodzenia zwierzęcego i wyposażoną w naturalną lub mechaniczną wentylację.
Należy pamiętać, aby stanowiska do mycia i przygotowania produktów do sprzedaży znajdowały się w miejscu wydzielonym i oddalonym od umywalek do mycia rąk.
Instalacje, urządzenia i sprzęt mające kontakt z produktami pochodzenia zwierzęcego powinny być:
wykonane z materiałów wykluczających możliwość zanieczyszczenia tych produktów,
utrzymywane w dobrym stanie technicznym.
Czyszczenie i dezynfekcja instalacji, urządzeń oraz sprzętu (w tym opakowań) wielokrotnego użytku mających kontakt z produktami pochodzenia zwierzęcego musi być prowadzona z użyciem środków niewpływających negatywnie na produkt w wyniku kontaktu z wyczyszczoną lub zdezynfekowaną powierzchnią.
Dezynfekcję drobnego sprzętu (w tym noży) przeprowadza się w wodzie w temperaturze nie niższej niż 82°C lub przy użyciu innej metody zapewniającej równoważny skutek. Czyszczenie i dezynfekcję instalacji, urządzeń oraz sprzętu (w tym opakowań wielokrotnego użytku oraz pojemników lub kontenerów) przeprowadza się po zakończeniu cyklu produkcyjnego lub w zależności od potrzeb.
Osoby mające kontakt z produktami pochodzenia zwierzęcego powinny przy wykonywaniu czynności związanych ze sprzedażą bezpośrednią:
przestrzegać zasad higieny w procesie produkcji i sprzedaży, myć ręce przed przystąpieniem do obróbki żywności;
posiadać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy wymagającej kontaktu z żywnością, wydane na podstawie przepisów o chorobach zakaźnych i zakażeniach;
używać czystej, w jasnym kolorze odzieży roboczej, nakrycia głowy zasłaniającego włosy oraz obuwia roboczego.
Pakowanie w miejscu sprzedaży produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do sprzedaży bezpośredniej powinno odbywać się zawsze w obecności kupującego (z wyłączeniem tuszek drobiowych, zajęczaków oraz produktów pszczelich, jeżeli zostały opakowane w opakowania jednostkowe w miejscu produkcji).
Materiały opakowaniowe przechowuje się w oddzielnych pomieszczeniach lub w wydzielonych miejscach, w zamknięciu albo w zamykanych pojemnikach. Na opakowaniach zbiorczych lub transportowych produktów przeznaczonych do sprzedaży bezpośredniej poza terenem gospodarstwa rolnego lub miejscem przyległym do miejsca produkcji umieszcza się imię i nazwisko albo nazwę producenta oraz adres miejsca prowadzenia działalności.
Rolnik prowadzący taką sprzedaż bezpośrednią musi zapewnić odpowiednie warunki do przechowywania i usuwania odpadów stałych i płynnych zgodnie z zasadami higieny oraz przepisami o odpadach. Rolnicy lub pszczelarze - zamierzający prowadzić działalność w zakresie produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do sprzedaży bezpośredniej - powinni powiadomić właściwego (ze względu na miejsce planowanej produkcji) powiatowego lekarza weterynarii o zakresie i wielkości produkcji oraz rodzaju produktów pochodzenia zwierzęcego, które mają być sprzedawane w gospodarstwie. Powinni to uczynić co najmniej 30 dni przed dniem rozpoczęcia prowadzenia tej działalności.
Za prowadzenie sprzedaży bezpośredniej bez zarejestrowania prawodawca uwzględnił kary. Zgodnie z art. 27 ustawy o produktach pochodzenia zwierzęcego Dz.U. Nr 171, poz. 1225 z 2006 r., z późniejszymi zmianami.
Kary pieniężne wymierza w drodze decyzji administracyjnej powiatowy lekarz weterynarii.
Decyzja o wymierzeniu kary pieniężnej podlega natychmiastowemu wykonaniu.
Termin zapłaty kary pieniężnej wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji.
Wysokość kar według rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 maja 2010 roku w sprawie wysokości kar pieniężnych za naruszenie przepisów o produktach pochodzenia zwierzęcego (Dz.U. Nr 93, poz. 600) wynoszą: - od 200 zł do 5000 zł - za prowadzenie produkcji w zakładzie:
który podlega rejestracji zgodnie z art. 4 ust. 1 lit. b rozporządzenia nr 853/2004, bez uzyskania wpisu do rejestru zakładów, lub
w którym jest prowadzona działalność:
marginalna, lokalna i ograniczona, bez uzyskania wpisu do rejestru zakładów, lub
w zakresie produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do sprzedaży bezpośredniej, bez uzyskania wpisu do rejestru zakładów.
Sprzedaż bezpośrednia regulowana jest przez przepisy zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 roku (Dz.U. Nr 80, poz. 350 z 1991 r.) i ostatnio wprowadzoną aktualizacją (Dz.U. Nr 219, poz. 1442 z 2010 r.).
Rozdział 3. Zwolnienia przedmiotowe:
71) dochody ze sprzedaży produktów roślinnych i zwierzęcych pochodzących z własnej uprawy lub hodowli, niestanowiących działów specjalnych produkcji rolnej, (przypomnę, że pasieki powyżej 80 rodzin należą do działów specjalnych) przerobionych sposobem przemysłowym, jeżeli przerób polega na kiszeniu produktów roślinnych lub przetwórstwie mleka albo na uboju zwierząt rzeźnych i obróbce poubojowej tych zwierząt, w tym również na rozbiorze, podziale i klasyfikacji mięsa.
Ustawa o podatku od towarów i usług (Dz.U. 2004 r. Nr 54, poz. 535, z późn. zm.) zwalnia się od podatku:
art. 43 pkt 3:
dostawę produktów rolnych pochodzących z własnej działalności rolniczej, dokonywaną przez rolnika ryczałtowego oraz świadczenie usług rolniczych przez rolnika ryczałtowego.
Wszystkim zainteresowanym przypominam o fakturze VAT RR, która może ułatwić pszczelarzowi sprzedaż swoich produktów do sklepu, a jednocześnie ochronić właściciela sklepu przed posądzeniem przez Urząd Skarbowy o sprzedaż towaru niezarejestrowanego.
Zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług czynny podatnik VAT nabywający produkty rolne od rolnika ryczałtowego (a więc także od pszczelarza) może wystawić fakturę VAT RR. Nabywający (będący czynnym podatnikiem VAT) kupując towar od takiego rolnika wystawia za sprzedawcę fakturę oznaczoną VAT RR, która dokumentuje nabycie tych produktów. Fakturę VAT RR należy wystawiać w dwóch egzemplarzach, oryginał faktury przekazywany jest dostawcy. Faktura VAT RR powinna być uzupełniona oświadczeniem rolnika/pszczelarza. Oświadczenie powinno być napisane według następującego wzoru: „Oświadczam, że jestem rolnikiem ryczałtowym zwolnionym od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku od towarów i usług”. Oświadczenie sporządzone w dwóch egzemplarzach powinno zawierać: imiona i nazwiska dostawcy i nabywcy, ich adresy, NIP, PESEL, numery dowodów osobistych, datę i nazwę organu wydającego oraz datę zawarcia i określenie przedmiotu umowy, datę sporządzenia tego dokumentu oraz czytelny podpis składającego oświadczenie.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
paulownia
Administrator
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 2150
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 33 razy Skąd: podkarpacie Płeć: Mężczyzna
|
Wysłany: Nie 23:52, 20 Lis 2011 Temat postu: |
|
|
a prawda jest taka że każdy sprzedaje i upycha towar jak może czy to legalnie czy na lewo ważne aby sprzedać
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
daro
Gość
|
Wysłany: Pon 0:00, 21 Lis 2011 Temat postu: |
|
|
A ja powiem po ludzku - najpierw weź 17 zet i jedź do powiatowego lekarza weterynarii zarejestruj pasiekę i tam dalej się dowiesz.Bo to on będzie ją kontrolował.Ma być higienicznie i powierzchnie mają być zmywalne.Jak jakich pierdół nagada napisz.
|
|
Powrót do góry |
|
|
Astro25
MISTRZ PSZCZELARSKI
Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 133
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 3 razy
|
Wysłany: Pon 18:33, 21 Lis 2011 Temat postu: |
|
|
paulownia prawda jest ze kazdy chce sprzedac po to ma i po to sie stara aby przynajmniej na ten cukier rarobic.
Tylko jak bylem w aptece i sie spytalem czy chca miod to najpierw sie mnie spytali czy jestem zgloszony i czy mam papiery.
Zaden sie nie spytal czy ten moj miod jest badany czy cos byle papier na sprzedaz jest.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
paulownia
Administrator
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 2150
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 33 razy Skąd: podkarpacie Płeć: Mężczyzna
|
Wysłany: Pon 18:39, 21 Lis 2011 Temat postu: |
|
|
tak każdy na to pracuję ja też mówię do sąsiadów znajomych że nie zależy mi z tych rodzin na jakiejś kasie czy coś tylko aby same na siebie zarobiły za to im kupię jakiś nowy sprzęt do pasieki albo mateczkę dla mnie ten zysk się nie liczy tylko dla nich
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
daro
Gość
|
Wysłany: Pon 18:55, 21 Lis 2011 Temat postu: |
|
|
Tak kolego bo jak przyjedzie kontrola do tej apteki to o to będzie pytała.Nie ma obowiązku badania miodu, więc nikt o to się nie pyta.Miód i tak z samej natury jest produktem zdrowym.W przeciwieństwie do roślin do nektaru nie przedostają się zanieczyszczenia środowiska.Paulownia i to nie grzech zarabiać - mamy (niby) KAPITALIZM.
|
|
Powrót do góry |
|
|
paulownia
Administrator
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 2150
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 33 razy Skąd: podkarpacie Płeć: Mężczyzna
|
Wysłany: Pon 19:05, 21 Lis 2011 Temat postu: |
|
|
a czy ja mówię że grzech wręcz przeciwnie ja to bardzo dobrze rozumie każdy chce zarobić ale żeby zarobić trzeba się narobić czyż nie jest tak daro.???????
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Astro25
MISTRZ PSZCZELARSKI
Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 133
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 3 razy
|
Wysłany: Pon 19:24, 21 Lis 2011 Temat postu: |
|
|
troszke mnie smiech ogarnia jak czytam wypowiedzi ludzi ktorzy pisza ze robia to dla natury czy samych pszczół. OK jest moze paru "prawdziwych pszczelarzy" nie chce tu nikogo obrazic czy urazic ale prawda jest ze kazdy chce jak kolega wyzej napisal kupic nowy sprzet jakas nowa odmiane matki. Aby praca sprawiala przyjemnosc a zeby kupic trzeba miec za co.
Inna sprawa sa ludzie ktorzy nie licza z pszczólka z ich ciezka praca sa tacy "duzi" chodowcy co nie czekaja az pszcżólka wroci z kwiatka tylko siup i wywuz gdzies indziej na inny pozytek i produkcja masowa a najlepiej zafalszowana cukrem. Lub tacy co skupuja po 7zl za kilo miodku a sprzedaja pod swoja nazwa za 3 krotnosc.Takich trzeba tepic !!!
Post został pochwalony 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
|
daro
Gość
|
Wysłany: Pon 20:03, 21 Lis 2011 Temat postu: |
|
|
No tak wiosną była obniżka gówna ( nie znam innego określenia) pod nazwą miód marki firmy skrzydlatej której sprzedaje golina. U sponsora naszej chłe chłe reprezantacyji.Cena litra 9,5 . Stoi ,,pszczelarz,, z wózkiem peeełnym. Jak mnie zobaczył to cegła to ma kolor delikatnie czerwony. Mówi do mnie ludzie wszytko kupią.Coś bardzo nie chcą bo mnie tak molestują że głowa mała a pusto - on sprzedaje na zimnie do tych pór.
A co do robienia za darmochę - zajechałem do szwagra pedałuje na rowerze w domu (odchudza się ) ja do niego mówię podłączył byś prądnicę do tego pier..stwa kabel rzucił do garażu to choć akumulatory byś se podładował. Taki legat ze mnie!
Ostatnio zmieniony przez daro dnia Pon 20:04, 21 Lis 2011, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
|
Astro25
MISTRZ PSZCZELARSKI
Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 133
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 3 razy
|
Wysłany: Pon 21:09, 21 Lis 2011 Temat postu: |
|
|
Daro ale Ty mowisz o miodzie z Chin.
Miod robiony z cukru i wyroboiw cukropodobnych takich jak wytloki czy odpady z cukrowni.Co kosztuje pare euro centow a miodek jest
Miod co nigdy nie skrystalizuje zawsze bedzie ciekly.
Kiedys czytalem o tym miodzie miod robiony z cukru :
syta cukrowa co dajesz do ula na jesien jedna 1/5 miodu z prawdziwej pasieki dla smaku i zapachu oraz etery smakowe i zapachowe dla wyrazniejszej barwy czy smaku "miodu".
Miod z bierdonki z 15zl co ja zrobie za 4zl
a najlepsze jest to iz kiedys moja babka kupila taki wlasnie miod i mnie wola i mowi
-"patrz jaki fajny miodek mozna sobie rozlac na chlebus.."
rece mi opadly
a najciekawsze jest to ze ludzie sobie chwala taki miod co go mozna rozsmarowac na chlebus.
A to wszystko przez zla polityke miodu !!!!
Nie ma reklam ogloszen zadnych akcji na temat "prawdziwego miodu z Polskiej pasieki" bo i kto by sie mial tym zajac ? Panstwo ? ceni sobie pieniadz nie dobra Polakow czy zdrowa zywnosc.
Ale wierze ze przyjdzie taki czas jak jest w Ameryce gdzie sa dwa stoiska z "jedzenien" - tanie jedzenie i drugie z "zdrowa zywnoscia" gdzie jest 3-razy drozsze
pytanie czy dozyje tej chwili
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
daro
Gość
|
Wysłany: Sob 13:05, 14 Sty 2012 Temat postu: |
|
|
Już wkrótce na Polance :
"JAK ZGODNIE Z PRAWEM SPRZEDAWAĆ MIÓD Z WŁASNEJ PASIEKI"
autorstwa Artura Arszułowicza i Marka Arszułowicza.
Pani Prezes po wrzuceniu sprawy na moje cherlawe barki wyraźnie się od tematu odcina,
jak widać na powyższym obrazku.
Tak się złożyło, że dysponuję zawartością wspomnianej książki w wersji elektronicznej
i to nawet w postaciach dokumentów: MSWord, OpenOffice a nawet .jpg.
Nie jest to niestety ostateczna wersja, która ujrzała światło dzienne w formie księgarskiej.
Są więc pewne różnice redakcyjne nie mające,jak sądzę - wpływu na zawartość merytoryczną.
Muszę jednak porównać obydwie wersje, aby mieć chociażby świadomość różnic.
Skoro tylko uporam się z weryfikacją stanu mojej kopii lub uzyskam wersję ostateczną - ogłoszę.
Ze wstępnych ustaleń - postać elektroniczna, w dowolnym formacie,
w cenie 10,00 zł brutto płatnych przelewem na konto POLANKI"(wyłącznie!).
Po uzyskaniu potwierdzenia wpłaty - wysyłka internetem - gratis, płytka CD za zwrotem
kosztów surowca i poczty.
|
|
Powrót do góry |
|
|
daro
Gość
|
Wysłany: Sob 14:18, 21 Sty 2012 Temat postu: |
|
|
Już do kupienia :
"JAK ZGODNIE Z PRAWEM SPRZEDAWAĆ MIÓD Z WŁASNEJ PASIEKI"
wersja elektroniczna wydawnictwa Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich POLANKA 2009 r.
Procedura zamówienia:
1. wpłata przelewem lub przekazem,
2. e-mail na adres: [link widoczny dla zalogowanych]
- zamawiam pliki z zawartością publikacji "Jak zgodnie z prawem..."
- oświadczam, że już dokonałem wpłaty należności na konto "Polanki".
- dostawa via Internet (ew. przesyłka CD pocztą),
- imię, nazwisko, adres pocztowy, niezależnie od sposobu przesłania.
Oczywiście, podstawa: 10,00 zł brutto na konto:
Nazwa: Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich "Polanka"
Siedziba: 23-109 Pszczela Wola 9
NIP: 713-28-93-955
Regon: 060039828
KRS: 0000236267
Konto: PKO BP O/ Sandomierz 96 1020 4926 0000 1502 0036 7094
E-MAIL: [link widoczny dla zalogowanych]
Wasz inkasent: [link widoczny dla zalogowanych]
Doliczyć należy koszt wysyłki i płyty CD
|
|
Powrót do góry |
|
|
golina
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 943
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 28 razy Skąd: stargard Płeć: Mężczyzna
|
Wysłany: Sob 14:58, 21 Sty 2012 Temat postu: |
|
|
[quote="daro"]No tak wiosną była obniżka gówna ( nie znam innego określenia) pod nazwą miód marki firmy skrzydlatej której sprzedaje golina.
W tym (2011) sezonie były bardzo dobre zbiory miodu w całej europie,każdy chciał sprzedać zatem i cena była niska.
Huzar z Nowego Sącza płacił nam nieco ponad 9 zł/kg.
Ale,w Wietnamie kg miodu sprzedawali dla europy za 0,80 dol.USA.
W biznesie niema sentymentów.
Doputy dopóki nie będzie w polsce silnego lobby psczelarskiego będziemy skazani na oddanie dobrego miodu za grosze.
golina
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
daro
Gość
|
Wysłany: Sob 15:05, 21 Sty 2012 Temat postu: |
|
|
Tak , choć nie mój problem.Problem jest teraz jak z całą rolniczą produkcją, wyprodukować nie sztuka ,sztuka dobrze sprzedać.Pszczelarze gdyby położyli łapę na cały miodzie podnieśli by ceny.Marzenia że coś się zmieni samo to brednie.Nikt nie liczy się z nami.
|
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
|